Ogłoszenia parafialne – 31 marca

Poniedziałek 1 kwietnia

19.00 W tym tygodniu Prorokowiskoco piszczy w słowie Bożym, nie obędzie się – nadrobimy w przyszły poniedziałek

19.00 Klub Seniora, działający przy Stowarzyszeniu „Sokole Gniazdo”, zaprasza na ćwiczenia rehabilitacyjne.

Czwartek 4 kwietnia

16.00 Cotygodniowe spotkanie w Klubie Seniora

I. czwartek miesiąca: od godz.

17.00 – osobista adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.,

17.30 – różaniec w intencji kapłanów i powołanych, następnie Msza Święta.

19.00 Lekcje hiszpańskiego dla dorosłych

20.00 Męska Droga Krzyżowa – zapraszamy wszystkich mężczyzna do wspólnej modlitwy

Piątek 5 kwietnia

17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci – dziś rozważamy: IX stację: Jezus upada po raz trzeci; X stację: Jezus z szat obnażony.

18.00 I. piątek miesiąca –od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.30 okazja do spowiedzi świętej, a następnie Msza św. Ze względu na zbliżające się święta wizyta u chorych za tydzień 12.04 od godz. 8.00. Proszę aby zgłosić chorych, którzy zazwyczaj nie przyjmują wizyty, do spowiedzi i Komunii wielkanocnej

18.30 Droga Krzyżowa po Mszy św. – rozważania poprowadzą członkowie Klubu Seniora.

Po nabożeństwie adoracja krzyża w ciszy.

19.15 Po drodze Krzyżowej zapraszam kandydatów do bierzmowania na krótkie spotkanie organizacyjne – osoby które nie przyniosły aktów chrztu i pozwoleń proszę aby to uczyniły

Sobota 6 kwietnia I. sobota miesiąca

Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi:

7.45 – wystawienie Najświętszego Sakramentu;

8.00 – Różaniec święty;

8.30 – Msza Święta.

9.00/ 10.00 Lekcje hiszpańskiego dla dzieci

Niedziela 7 kwietnia

12.00    Po Mszy św. zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na katechezę zatytułowaną: „Msza św. w życiu wierzącego”.

  • Parafialna kawiarenka jest czynna w każdą niedzielę od 9.45 do 12.00.
  • Z okazji Świąt Wielkiej Nocy Parafialny Zespół Caritas rozprowadza po Mszach św. świeczki-paschaliki na świąteczny stół oraz małe i duże różańce z okazji peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
  • Parafialny Zespół Caritas przypomina w czasie Wielkiego Postu także o zbiórce żywności w naszej Parafii. W tylnej części kościoła wyłożone są Tytki Charytatywne, do których prosimy wkładać takie artykuły spożywcze, które umożliwią przygotowanie świątecznego śniadania oraz obiadu.
  • Kontynuujemy akcję „Woreczek ryżu”, która ma trzy wymiary: postu, modlitwyjałmużny. Do wyłożonych woreczków z ryżem dołączona jest skarbonka na ofiary, za pomocą których chcemy w tym roku wesprzeć Hospicjum Perinatalne w Poznaniu.
  • Można również w Wielkim Poście poczynić postanowienie, które będzie najlepszą drogą dla człowieka pragnącego przemiany w swoim życiu. Proponujemy podjęcie modlitwy oraz postu w intencji Parafii – o dobre przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Osoby pragnące podjąć post w konkretnych dniach Wielkiego Postu mogą zapisać się na wyłożonych listach z tyłu kościoła.
  • Przez cały okres Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedzieli) od godz. 17.30 jest okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, zapraszam do modlitwy w ciszy.

 

Ks. prob. Paweł Pacholak